Kamagra – sposób działania, zastosowanie, efekty

Zaburzenia erekcji to jeden z najczęściej występujących problemów zdrowotnych, dotyczący milionów mężczyzn. Szacuje się, że w samej tylko Polsce dotyczy on około 3 milionów osób, na całym świecie na problemy z erekcją cierpią zaś setki milionów mężczyzn. Tylko nieznaczna część z nich decyduje się jednak na leczenie. To niewątpliwe błąd: utrwalone zaburzenia erekcji prowadzić mogą do impotencji, nie warto więc ignorować tego problemu. Nowoczesny i skuteczny lek Kamagra, oparty na sildenafilu, zapewnia udane życie seksualne wszystkim stosującym go osobom. Zaburzenia erekcji nie wiążą się przecież wyłącznie z podeszłym wiekiem lub ze zbyt niskim poziomem testosteronu. Ich główną przyczyną jest zmęczenie i stres, problem ten dotyczy więc także osób młodych. Wysoka skuteczność Kamagry pozwala na jej stosowanie u pacjentów w każdym wieku, niezależnie od przyczyn problemów z erekcją.

Czym jest Kamagra?

Kamagra jest lekiem na zaburzenia erekcji, którego głównym składnikiem aktywnym jest sildenafil. Zalicza się ją do inhibitorów fosfodiesterazy piątego typu. Stanowi jeden z najbardziej popularnych i najskuteczniejszych leków przeznaczonych dla osób z zaburzeniami erekcji, pozwalając wszystkim na osiągnięcie udanego życia seksualnego. Mechanizm działania Kamagry opiera się przede wszystkim na rozluźnieniu i rozszerzeniu naczyń krwionośnych doprowadzających krew do członka. Do wystąpienia efektu leku konieczne jest przy tym zawsze pobudzenie seksualne. Działanie leku nie opiera się więc na wzmożeniu podniecenia seksualnego, ale na usunięciu przeszkód fizycznych i zdrowotnych w osiągnięciu erekcji.

Sposób działania Kamagry

Przyczyną większości zaburzeń erekcji jest nieprawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych doprowadzających krew do członka. Na skutek zwężenia naczyń krwionośnych do ciał jamistych nie dociera wystarczająca ilość krwi. Sildenafil, substancja aktywna Kamagry, wywołuje rozluźnienie naczyń krwionośnych. Oddziałuje on na ilość wydzielanego naturalnie przez organizm guanozynomonofosforu (GMP), stabilizując jego ilość. GMP odpowiada za naturalny mechanizm rozluźniania ciał krwionośnych występujący w ludzkim organizmie. Umożliwia to pełne i szybkie wypełnienie krwią ciał jamistych. Dzięki Kamagrze możliwe jest więc nie tylko samo osiągnięcie długotrwałej i pełnej erekcji, ale także osiągnięcie dużej twardości członka, wiążącej się ze zwiększeniem jego rozmiarów.

Formy, w których występuje Kamagra

Lek Kamagra przyjmuje się doustnie – występuje on w czterech odmiennych formach. Nie chodzi tu o różnice w zawartości substancji aktywnych leku, ale o sposoby jego przyjmowania. Największą popularnością cieszą się tabletki o charakterystycznej, zielonej barwie. Kamagra w tabletkach występuje przy tym w kilku wariantach, różniących się przede wszystkim dawką substancji aktywnych w pojedynczej tabletce. Inne formy Kamagry to cukierki to ssania, galaretka Oral Jelly oraz tabletki musujące. Cukierki do ssania, przyjmowane identycznie jak klasyczne tabletki, występują w wielu odmianach smakowych. Kamagra w formie rozpuszczalnej galaretki Oral Jelly wyróżnia się szybszym niż pozostałe formy leku działaniem. Lek w postaci tabletek musujących odznacza się natomiast dyskretnym wyglądem – przypomina popularne preparaty witaminowo-mineralne.

Sposób stosowania Kamagry

Kamagrę należy stosować zawsze pod kontrolą lekarza. Konieczne jest także dostosowanie się do zaleceń zawartych w ulotce leku. Ogólne informacje o wieku i stanie zdrowia pacjenta, a także szczegółowe informacje o jego sposobie życia i odżywiania się, pozwalają lekarzowi na dobór odpowiedniej dla danego pacjenta dawki Kamagry. Lek w postaci tabletek przyjmuje się około 30 minut przed stosunkiem (o dowolnej porze dnia), jego działanie utrzymuje się jednak do 6 godzin lub nawet dłużej. Wielu mężczyzn przyjmuje małą dawkę Kamagry – 25 mg leku. Dotyczy to zwłaszcza tych pacjentów, u których zaburzenia erekcji są mało nasilone, szczególnie osób młodych. Często stosuje się także dawkę pośrednią 50 mg, pozwalającą na zaobserwowanie, czy większe dawki leku są konieczne. Szczególnie wysoką skutecznością cechują się duże dawki Kamagry (100 mg), nie u wszystkich pacjentów są one jednak niezbędne.

Czas działania Kamagry

Działanie Kamagry utrzymuje się przez czas od 4 do 6 godzin – spotyka się także dłuższe okresy działania leku. U osób starszych działa on jednak nieco krócej. Efekty działania leku pojawiają się natomiast w czasie od 10 do 30 minut od jego przyjęcia.

Grupy docelowe leku Kamagra

Kamagra może być stosowana przez mężczyzn należących do wszystkich grup wiekowych, nie tylko przez osoby starsze. Okresowe zaburzenia potencji zdarzają się nawet u osób przed 30 rokiem życia. Czynniki wpływające na zaburzenia erekcji u osób młodszych to przede wszystkim stres i zmęczenie. Duże znaczenie ma także nieodpowiednia dieta, zbyt niska aktywność fizyczna, palenie papierosów, stosowanie sterydów oraz nadużywanie alkoholu. U osób po 40 roku życia zaburzenia erekcji wiążą się częściej z chorobami, takimi jak cukrzyca i nadciśnienie tętnicze. U wszystkich grup wiekowych istotnym czynnikiem są choroby nerwowe oraz depresja. Kamagra skuteczna jest w przypadku wszystkich wymienionych grup pacjentów, niezależnie od przyczyny problemów z erekcją.

Zadowolenie pacjentów w świetle badań

Badania naukowe potwierdzają wysoki stopień zadowolenia pacjentów ze stosowania Kamagry. Testy kontrastujące działanie wysokich dawek Kamagry z placebo wskazują, że z Kamagry w dawce 100 mg zadowolone jest ponad 80% pacjentów. W przypadku mniejszych dawek leku (50 mg) badania wykazują poziom zadowolenia pacjentów wynoszący 74%.

Łączenie Kamagry z alkoholem

Żadnych leków nie należy łączyć z alkoholem – dotyczy to także Kamagry. Trzeba mieć na uwadze także fakt, że alkohol wzmaga zaburzenia erekcji, obniżając skuteczność działania Kamagry. Niewielka dawka alkoholu, np. jeden kieliszek wina do romantycznej kolacji, nie wiąże się jednak z poważnymi zagrożeniami zdrowotnymi. Nawet w przypadku niewielkich dawek alkoholu jego przyjmowanie z Kamagrą i innymi lekami pozostaje w gestii osobistej odpowiedzialności pacjentów.

Przeciwwskazania w stosowaniu Kamagry

Istnieją choroby współtowarzyszące zaburzeniom erekcji, przy których nie zaleca się stosowania leku Kamagra. Należą do nich np. złośliwe nadciśnienie tętnicze, poważne choroby serca (zwłaszcza niedawno przebyte zawały, a także wady w budowie zastawki aorty) oraz złośliwa arytmia. Do innych poważnych przeciwwskazań należą uczulenie na sildenafil, stosowanie leków zawierających nitraty oraz znaczna niewydolność nerek lub wątroby.

Stosowanie Kamagry z dowolnymi innymi lekami wymaga zasięgnięcia porady lekarza. Nie można jej stosować z innymi lekami, które zawierają nitraty, istnieją jednak także inne grupy leków, które wykazują niekorzystne interakcje z Kamagrą. Należą do nich inhibitory proteazy, obniżające ciśnienie alfa brokery, poprawiające samopoczucie donory tlenku azotu oraz niektóre leki na nadciśnienie płucne.

Skutki uboczne stosowania Kamagry

Jak wszystkie leki, Kamagra może wywoływać skutki uboczne, w tym występujące często, występujące z umiarkowanym nasileniem oraz występujące rzadko. Stosunkowo często występują uderzenia gorąca, krótkotrwałe zaburzenia widzenia, zawroty i bóle głowy oraz niestrawność. Rzadko występują krwawienia i omdlenia oraz udary. Do bardzo rzadkich skutków ubocznych Kamagry należą np. arytmia, nudności i wymioty oraz wysypka skórna.

Gdzie kupić Kamagrę?

Cena leku Kamagra jest niższa, niż w przypadku innych popularnych preparatów, z których wiele zawiera ten sam składnik aktywny. Wiąże się to głównie z mniejszą intensywnością działań marketingowych i stosunkowo krótką obecnością Kamagry na rynku. Fakt ten oznacza, że zakup Kamagry jest opłacalny. Kamagra jest przy tym lekiem wydawanym na receptę, dostępnym w aptekach (w tym w aptekach internetowych). Istnieją w obrocie także zamienniki leku Kamagra, niekiedy sprzedawane bez recepty.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/kamagra.html